Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
ARUSDT
0
0
0
AR

مختصر از ارز آر ویو (AR)

  • - ارز دیجیتال آر ویو با نام شناخته شده ی Arweave و نماد اختصاری AR در رتبه 45# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز AR با قیمت 40.5361114000 تتر و معادل تومانی 2,446,179 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز آر ویو 65,454,185 میباشد.

آر ویو چیست؟

قیمت لحظه ای آر ویو: 40.5361 دلار

آرویو (Arweave) یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که به دنبال ارائه بستری برای ذخیره سازی نامحدود داده ها است. این شبکه که خود را به عنوان “یک هارد دیسک ” توصیف می کند، در درجه اول میزبان "permaweb" است - یک وب دائمی و غیرمتمرکز با تعدادی از برنامه ها و پلتفرم های مبتنی بر جامعه.

شبکه آرویو (Arweave) از ارز دیجیتال بومی، AR، برای پرداخت به ماینرها استفاده می کند تا اطلاعات شبکه را به طور نامحدود ذخیره کند.

این پروژه ابتدا با نام Archain در آگوست 2017 معرفی شد، سپس در فوریه 2018 به آرویو (Arweave) تغییر نام داد و در ژوئن 2018 رسما راه اندازی شد.

آرویو (Arweave) توسط سام ویلیامز (Sam Williams) و ویلیام جونز(William Jones) که هر دو دارای مدرک دکترا هستند، راه اندازی شد. ویلیامز که در زمینه سیستم های غیرمتمرکز و توزیع شده دارای تجربه زیادی است و سیستم عاملی به نام HydrOS را به عنوان بخشی از مطالعات خود توسعه داد، در حالی که تمرکز جونز بر نظریه گراف و شبکه های عصبی بود. ویلیامز تحصیلات تکمیلی را رها کرد تا روی شرکت تمرکز کند، اما جونز در اواسط سال 2018 پروژه را ترک کرد و تحصیلات دوره دکترای خود را به پایان رساند.

اگرچه آرویو (Arweave) با رهبری متمرکز تأسیس شد، اما در ژانویه 2020 یک سازمان مستقل غیرمتمرکز که از اعضای اصلی آن تشکیل شده بود راه اندازی کرد تا توسعه و گسترش شبکه و اکوسیستم آن را بیشتر کند.

چه چیزیآرویو (Arweave) را منحصر به فرد می کند؟

طبق مقاله یلو پیپر این پلتفرم، آرویو (Arweave) به دنبال اطمینان از "توانایی جمعی برای ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات بین افراد و در طول زمان به نسل های جدید است." به منظور دستیابی به این هدف، permaweb  آن بر روی «بلاک‌ویو» آرویو (Arweave) ساخته شده است. بلاک ویو، یک فناوری ساختار داده است که به نودها اجازه می دهد تا در کسری از ثانیه به شبکه آرویو متصل شوند.

 آرویو (Arweave) می گوید بلاک‌ویو ماینرها را تشویق می کند تا داده های بیشتری را ذخیره کنند زیرا آنها باید بتوانند به بلاک های تصادفی قبلی دسترسی داشته باشند تا بلاک های جدید اضافه کنند و پاداش دریافت کنند.

اثبات دسترسی تصادفی فشرده، یک مکانیسم اجماع منحصر به فرد است که در فوریه 2021 به آرویو (Arweave) افزوده شد. قبل از اجرای این مکانیسم، بلاک چین آرویو (Arweave) از اثبات کار هیبریدی استفاده می‌کرد.