Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
DAIUSDT
0
0
0
DAI
DAIIRT
0
0
0
DAI

مختصر از ارز دای (DAI)

  • - ارز دیجیتال دای با نام شناخته شده ی Dai و نماد اختصاری DAI در رتبه 22# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز DAI با قیمت 1.0004814400 تتر و معادل تومانی 59,203 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز دای 5,347,888,596 میباشد.

دای چیست؟

قیمت لحظه ای دای: 1.00048 دلار

 دای (DAI) یک استیبل کوین مبتنی بر اتریوم (ارز رمزنگاری شده با قیمت پایدار) است که انتشار و توسعه آن توسط پروتکل Maker و سازمان مستقل غیر متمرکز MakerDAO مدیریت می شود.

قیمت دای (DAI) به دلار آمریکا وابسته است  و از طریق مکانیسم‌ های قیمت‌ گذاری اتوماتیک که در قراردادهای هوشمند تعبیه شده است، حفظ می ‌شود.

یکی از ویژگی های بارز دای (DAI) این است که توسط هیچ فردی یا گروه کوچکی از بنیان گذاران ایجاد نشده است. در عوض  توسعه نرم افزار آن و صدور توکن های جدید توسط MakerDAO و Maker Protocol اداره می شود.

MakerDAO یک سازمان مستقل غیر متمرکز است-نوعی شرکت که با استفاده از قراردادهای هوشمند خود را به صورت غیر متمرکز اداره می کند-توافق نامه هایی که خود را در کد نرم افزار بیان می کنند و بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شوند.

این سازمان به صورت دموکراتیک توسط دارندگان توکن های نظارتی Maker (MKR) ، که مشابه سهام یک شرکت سنتی عمل می کنند، اداره می شود. دارندگان MKR می توانند به تصمیمات کلیدی مربوط به توسعه MakerDAO ، Maker Protocol و دای (DAI) رأی دهند، زیرا قدرت رأی آنها متناسب با مقدار توکن های Maker است.

گفتنی است که خود MakerDAO در ابتدا توسط یک کارآفرین دانمارکی به نام Rune Christensen در سال 2015 راه اندازی شد. Christensen قبل از شروع کار بر روی اکوسیستم Maker، بیوشیمی و تجارت بین المللی را در کپنهاگ مطالعه کرد و یک شرکت استخدام بین المللی Try China را تاسیس کرد.

اصلی ترین مزیت دای (DAI) این است که ارزش آن وابسته به دلار آمریکاست و به همین دلیل نگرانی بابت کاهش قیمت آن وجود ندارد. همچنین هیچ دولت یا مقام متمرکز دیگری نمی تواند آن را تعطیل کرده یا از بین ببرد و یا آن را کنترل نماید.

همچنین گفتنی است که اگر می خواهید بدانید از کجا دای (DAI) بخرید، صرافی های برتر برای معاملات در دای(DAI)  در حال حاضر Huobi Global ، OKEx ، FTX ، dYdX و HitBTC هستند.