Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
DOGEUSDT
0
0
0
DOGE
DOGEIRT
0
0
0
DOGE

مختصر از ارز دوج کوین (DOGE)

  • - ارز دیجیتال دوج کوین با نام شناخته شده ی Dogecoin و نماد اختصاری DOGE در رتبه 0# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز DOGE با قیمت 0.1531886100 تتر و معادل تومانی 9,056 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز دوج کوین 73,434,427 میباشد.

دوج کوین چیست؟

قیمت لحظه ای دوج کوین: 0.1531886 دلار

دوج کوین (Doge coin) یک ارز رمزنگاری شده است مانند بیت کوین یا اتریوم - اگرچه بسیار متفاوت از هر یک از این کوین های محبوب است. دوج کوین (Doge coin) در ابتدا حداقل تا حدی به عنوان یک شوخی سبک برای علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری ایجاد شد و نام خود را از یک الگوی رفتاری که قبلاً محبوب بود گرفت. علیرغم این داستان غیر معمول، محبوبیت آن در سال 2021 افزایش یافته است.

بیلی مارکوس و جکسون پالمر، مهندسان نرم افزار دوج کوین (Doge coin) را در اواخر سال 2013 ایجاد کردند. پالمر لوگوی این ارز رمزنگاری شده را با استفاده از یک الگوی رفتاری معروف در آن زمان نشان داد که کلمه عمداً اشتباه دوج کوین (Doge coin) را برای توصیف سگ شیبا اینو نشان می داد.

پت وایت (Pat White)، مدیرعامل Bitwave عنوان کرد:  دوج کوین (Doge coin) واقعاً شروع به مسخره کردن بیت کوین کرد. در روزهای ابتدایی، جامعه ای از علاقه مندان برای نشان دادن مشخصات دوج کوین (Doge coin) اقدام به تبلیغاتی کردند. که می توان به جمع آوری بودجه برای اعزام تیم Bobsleigh جامائیکا به المپیک 2014 یا حمایت مالی از راننده NASCARاشاره کرد.

امروز دوج کوین (Doge coin) شوخی نیست، زیرا در سال 2021 ارزش خود را افزایش داد و بیش از 5000 درصد افزایش یافت. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا  که دوج کوین (Doge coin) را رمز ارز مورد علاقه خود می نامد، از جمله تقویت کنندگان آن است. ماسک همچنین دوج کوین (Doge coin) را "ارز رمزنگاری شده مردم" نامید و قول داد که توکن فیزیکی دوج کوین (Doge coin) را روی ماه بکارد.

دوج کوین (Doge coin) یک ارز رمزنگاری شده است که از فناوری بلاک چین استفاده می کند درست مشابه بیت کوین و اتریوم. بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده و امن است که کلیه تراکنش های انجام شده با استفاده از ارز دیجیتال غیر متمرکز را ذخیره می کند.

همه دارندگان یک نسخه یکسان از دفتر کل بلاک چین دوج کوین (Doge coin) در اختیار دارند که اغلب با تمام تراکنش های جدید ارز دیجیتال به روز می شود. مانند دیگر ارزهای رمزنگاری شده، شبکه بلاک چین دوج کوین (Doge coin) از رمزنگاری برای ایمن نگه داشتن همه تراکنش ها استفاده می کند.

ماینرهای این ارز دیجیتال به منظور پردازش تراکنش ها و ثبت آنها در بلاک چین دوج کوین (Doge coin) از رایانه برای حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می کنند-این سیستم به اصطلاح "اثبات کار" نامیده می شود. در ازای پردازش تراکنش ها و پشتیبانی دفتر کل بلاک چین، ماینرها دوج کوین (Doge coin) اضافی دریافت می کنند که می توانند آن را نگهداری کرده یا در بازار آزاد به فروش برسانند.

دوج کوین (Doge coin) ممکن است برای پرداخت و خرید استفاده شود ، اما ذخیره ارزش بسیار موثری نیست. این امر عمدتاً به این دلیل است که هیچ محدودیتی برای تعداد دوج کوین (Doge coin) که ممکن است از طریق استخراج ایجاد شود وجود ندارد - به این معنی که ارز رمزنگاری شده از نظر طراحی بسیار تورمی است. بلاکچین با ایجاد میلیون ها دوج کوین (Doge coin) جدید در هر روز به ماینرها پاداش می دهد که این امر باعث می شود افزایش قیمت در دوج کوین (Doge coin) چالش برانگیز شود.