Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
DOTUSDT
0
0
0
DOT
DOTIRT
0
0
0
DOT

مختصر از ارز پولکادات (DOT)

  • - ارز دیجیتال پولکادات با نام شناخته شده ی Polkadot و نماد اختصاری DOT در رتبه 15# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز DOT با قیمت 5.9361038900 تتر و معادل تومانی 371,065 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز پولکادات 1,437,953,431 میباشد.

پولکادات چیست؟

قیمت لحظه ای پولکادات: 5.93610 دلار

پولکادات (Polkadot) یک "شبکه چند زنجیره ای" است که هدف آن اتصال بلاک چین های تخصصی مختلف به یک شبکه واحد است.

بلاکچین هایی که با پولکادات (Polkadot) ارتباط دارند به طور موازی عمل می کنند که پاراچین نامیده می شود.

این امر آنها را قادر می سازد تا به تأیید اعتبار تراکنش ها و امنیت شبکه پولکادات (Polkadot) دسترسی داشته باشند.

پولکادات (Polkadot) توسط Web3 Foundation و Parity Technologies توسعه داده شده است و بنیانگذاران آن Gavin Wood و Jutta Steiner هستند.

پولکادات (Polkadot) شبکه ای است که برای اتصال نقاط با سایر شبکه ها طراحی شده است. این شبکه معمولاً به عنوان یک شبکه چند زنجیره ای شناخته می شود، زیرا برخلاف شبکه هایی مانند بیت کوین که به تنهایی کار می کند، می تواند شبکه ها را به یکدیگر متصل کند.

هدف نهایی آن این است که به عنوان یک چارچوب برای همه بلاک چین ها عمل کند، درست مانند همانند HTML که به سایت ها ، مرورگرها و سرورها اجازه می دهد با یکدیگر تعامل داشته باشند. ایده این است که از فرآیندهای استخراج پرهزینه (از جمله اعتبارسنجی معاملات و پروتکل های امنیتی) جلوگیری کرده و توسعه دهندگان را قادر سازد تا بر ایجاد غیرمتمرکز و قابلیت قرارداد هوشمند تمرکز کنند.

پولکادات (Polkadot) توسط Gavin Wood ، یکی از بنیان گذاران اتریوم ساخته شده است.

در شبکه به اصطلاح "زنجیره اعتماد"، آدرس معاملات بررسی می شود و داده ها استاندارد می شوند تا هر سیستمی بتواند آن را درک کند. این جایی است که همه زنجیره ها از امنیت شبکه محافظت می کنند.

بلاک چین های متصل به پولکادات (Polkadot) می توانند از مکانیسم PoS خود استفاده کنند ، تصمیم بگیرند که کی و چگونه کد خود را به روز کنند و برنامه های غیرمتمرکز  یا توکن هایی را که انتخاب می کنند اجرا کنند. این اساساً یک لایه انتخابی است که به شبکه ها اجازه می دهد امنیت خود را حفظ کرده و پروتکل های جدیدی را در خود جای دهند.

دو مسئله ای که سیستم های مبتنی بر بلاک چین باید آنها را حل کنند مقیاس پذیری-تعداد تراکنش هایی که در طول ثانیه شبکه می تواند انجام دهد

و حکمرانی: نحوه مدیریت ارتقاء و تغییرات پروتکل توسط جامعه است و پولکادات (Polkadot) قصد دارد هر دوی این مشکلات را حل کند.