Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
ETCIRT
0
0
0
ETC
ETCUSDT
0
0
0
ETC
Ethereum Classic

مختصر از ارز اتریوم کلاسیک (ETC)

  • - ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک با نام شناخته شده ی Ethereum Classic و نماد اختصاری ETC در رتبه 24# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز ETC با قیمت 28.7235235500 تتر و معادل تومانی 1,699,746 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز اتریوم کلاسیک 147,109,931 میباشد.

اتریوم کلاسیک چیست؟

قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک: 28.7235 دلار

اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC)) یک هارد فورک اتریوم (ETH) است که در جولای 2016 راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قراردادی هوشمند با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. توکن بومی آن ETC می باشد.

اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC)) از زمان راه اندازی اش، تلاش کرده است تا خود را از اتریوم متمایز کند و نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر فاصله می گیرد.

پس از یک هک بزرگ که منجر به سرقت 3.6 میلیون اتریوم(ETH) شد، اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC))برای حفظ تمامیت بلاک چین موجود اتریوم (ETH)تلاش کرد.

اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC)) در واقع زنجیره قدیمی اتریوم است و بنابراین سازندگان واقعی آن توسعه دهندگان اصلی اتریوم ویتالیک بوترین و گاوین وود هستند.

یک هارد فورک بحث برانگیز در اتریوم (ETH)در جولای 2016 رخ داد، زمانی که شرکت کنندگان در مورد اینکه آیا بلاک چین را برگردانند تا اثرات یک هک بزرگ لغو شود، اختلاف نظر داشتند. این امر بر DAO ، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) که تقریباً 150 میلیون دلار در عرضه سکه اولیه (ICO) چندین ماه قبل جمع آوری کرده بود، تأثیر گذاشت.

هدف اصلی اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC)) حفظ بلاک چین اتریوم همانطور است که در ابتدا بود ، بدون مقابله مصنوعی با هک DAO است.

جذابیت آن ابتدا برای کسانی بود که با اتریوم مخالف بودند، اما این شبکه از آن زمان طرفداران بیشتری پیدا کرده است، که شامل سرمایه گذاران بزرگی مانند بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری Grayscale است.

توسعه دهندگان  اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC)) قصد ندارند این شبکه را به یک نهاد انتفاعی تبدیل کنند. کاربران کارمزد تراکنش را مانند اتریوم(ETH) پرداخت می کنند و ماینرها بر اساس کار انجام شده طبق الگوریتم استخراج اثبات کار (PoW) وصول می کنند.

برخلاف اتریوم( ETH)، اتریوم کلاسیک Ethereum Classic) (ETC)) برنامه ای برای تبدیل شدن به الگوریتم استخراج اثبات سهام (PoS) ندارد، در حالی که توسعه دهندگان متعددی به کار بر روی پیشرفت های آینده مانند راه حل های مقیاس گذاری ادامه می دهند.