Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
FILIRT
0
0
0
FIL
FILUSDT
0
0
0
FIL

مختصر از ارز فایل کوین (FIL)

  • - ارز دیجیتال فایل کوین با نام شناخته شده ی Filecoin و نماد اختصاری FIL در رتبه 34# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز FIL با قیمت 4.6646240000 تتر و معادل تومانی 279,096 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز فایل کوین 572,022,438 میباشد.

فایل کوین چیست؟

قیمت لحظه ای فایل کوین: 4.66462 دلار

فایل کوین (filecoin) یک سیستم ذخیره سازی غیر متمرکز است که هدف آن "ذخیره مهمترین اطلاعات بشریت" است. این پروژه 205 میلیون دلار در عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2017 جمع آوری کرد و در ابتدا تاریخ راه اندازی خود را برای اواسط سال 2019 برنامه ریزی کرد. با این حال، تاریخ راه اندازی شبکه اصلی فایل کوین (filecoin) تا بلاک 148،888 در اواسط اکتبر 2020 عقب افتاد.

فایل کوین (filecoin) توسط خوان بنت (Juan Benet) تأسیس شد که همچنین سیستم فایل بین سیاره ای را ایجاد کرد. بنت دانشمند کامپیوتر آمریکایی است که در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. پس از تاسیس Protocol Labs در مه 2014 ، او در تابستان 2014 در Y Combinator با هدف حمایت از IPFS و Filecoin و همچنین پروژه های دیگر شرکت کرد.

فایل کوین (filecoin) قصد دارد داده ها را به صورت غیر متمرکز ذخیره کند. برخلاف شرکت های ذخیره سازی ابری مانند خدمات وب آمازون یا Cloudflare که مستعد مشکلات متمرکز شدن هستند، فایل کوین (filecoin) از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان داده ها استفاده می کند و به راحتی قابل بازیابی است و به سختی سانسور می شود.

Protocol Labs توکنومیک فایل کوین (filecoin) یا مدل اقتصادی آن را "بازار داده" توصیف می کند که در آن کاربران می توانند فضای ذخیره سازی خود را به سایر کاربران که به دنبال اجاره هستند بفروشند. پنج استیک هولدر قادر به معامله توکن خواهند بود: توسعه دهندگان، مشتریان، ماینرها، دارندگان توکن و شرکای اکوسیستم. همچنین طبق گزارش Protocol Labs ، سه بازار فایل کوین (filecoin) وجود خواهد داشت: ذخیره سازی فایل ، بازیابی فایل و معامله توکن در صرافی.

در پاییز 2020 حدود 400 ماینر در مرحله آزمایشی " Space Race" شرکت کردند و ظرفیت داده های فایل کوین (filecoin) را بیش از 325 پبی بایت افزایش دادند. تقریبا 3.5 میلیون توکن فایل کوین (filecoin) برای شرکت کنندگان در Space Race منتشر خواهد شد.

فایل کوین (filecoin) از طریق اثبات تکرار و اثبات زمان امن می شود. در شبکه فایل کوین (filecoin) ، نودهایی که به عنوان ماینرهای بازیابی نیز شناخته می شوند، در رقابت هستند تا به مشتریان خود در اسرع وقت خدمات ارائه دهند. سپس با کارمزدهای FIL پاداش می گیرند.

قبل از راه اندازی شبکه اصلی فایل کوین (filecoin) ، جمینی و کراکن اقدام به پشتیبانی از FIL کرده اند. هیوبینیز بعد از فعال شدن شبکه اصلی FIL را لیست می کند.