Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
ICPUSDT
0
0
0
ICP
ICPIRT
0
0
0
ICP
Internet Computer

مختصر از ارز اینترنت کامپیوتر (ICP)

  • - ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با نام شناخته شده ی Internet Computer و نماد اختصاری ICP در رتبه 24# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز ICP با قیمت 8.3053246800 تتر و معادل تومانی 520,015 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز اینترنت کامپیوتر 465,420,975 میباشد.

اینترنت کامپیوتر چیست؟

قیمت لحظه ای اینترنت کامپیوتر: 8.30532 دلار

اینترنت کامپیوتر(Internet Computer) اولین بلاک چین در جهان است که با سرعت وب و ظرفیت نامحدود اجرا می شود. همچنین سومین نوآوری بزرگ بلاک چین را در کنار بیت‌کوین و اتریوم ارائه می‌دهد – یک کامپیوتر بلاک چین که محاسبات و داده‌های قراردادهای هوشمند را مقیاس پذیر می‌کند، آن‌ها را با سرعت وب اجرا می‌کند، داده‌ها را پردازش و ذخیره می‌کند و چارچوب‌های نرم‌افزاری قدرتمندی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. با ایجاد این امکان، اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) تجسم مجدد کامل نرم افزار را امکان پذیر می کند - یک راه انقلابی جدید برای ساخت خدمات اینترنتی توکنیزه شده، پلتفرم های صنعتی، سیستم های مالی غیرمتمرکز، و حتی سیستم ها و وب سایت های سازمانی سنتی ارائه می دهد. این پروژه در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز (Dominic Williams) تأسیس شد و توجه قابل توجهی را از سوی جامعه ارز دیجیتال به خود جلب کرد. DFINITY در مجموع 121 میلیون دلار از مشارکت کنندگانی مانند Andreessen Horowitz، Polychain Capital، SV Angel، Aspect Ventures، Electric Capital، ZeroEx، Scalar Capital و Multicoin Capital و چندین حامی برجسته اولیه اتریوم جمع آوری کرد.

در سال 2018، بیش از 50000 شرکت‌کننده ثبت‌کننده، توکن‌های ابزار ICP را به صورت ایردراپ دریافت کردند. در 18 دسامبر 2020، DFINITY شبکه اصلی آلفا اینترنت کامپیوتر(Internet Computer) را راه اندازی کرد. در گام نهایی به سمت تمرکززدایی، در 10 می 2021، DFINITY اینترنت کامپیوتر را در اختیار عموم قرار داد. این نقطه عطف مهم به این معنی است که اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) اکنون به عنوان یک کامپیوتر جهانی غیرمتمرکز عمل می‌کند که با انتشار تمام کد منبع اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) دامنه عمومی منتشر شده است و همچنین توکن های ICP که به ده‌ها هزار عضو جامعه اجازه می‌دهد تا اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) را اداره و بر آن نظارت کنند.

دومینیک ویلیامز موسس و دانشمند ارشد DFINITY است. او یک نظریه‌پرداز رمزارز، مسئول اختراع Threshold Relay، Probabilistic Slot Consensus و دیگر تکنیک‌های جدید رمزنگاری، کارآفرین و عضو اولیه انجمن‌های فنی بیت‌ کوین و اتریوم است. پیش از این، او رئیس و مدیر ارشد فناوری String Labs، یک انکوباتور برای پروژه‌های رمزنگاری مخاطره‌آمیز، پیشگام اولیه DeFi در Mirror Labs، و بنیان‌گذار و مدیرعامل Fight My Monster، یک بازی MMO برای کودکان بود که میلیون‌ها کاربر را به خود اختصاص داد. او همچنین چندین استارتاپ مانند System7، Airdocs و Smartdrivez را تأسیس کرد. ائ همچنین فارغ التحصیل اولین کلاس در رشته علوم کامپیوتر از کالج کینگ لندن است.

چه چیزی توکناینترنت کامپیوتر (Internet Computer) را منحصر به فرد می‌کند؟

هدف اینترنت کامپیوتر(Internet Computer) گسترش اینترنت عمومی است، بنابراین می تواند پلتفرم محاسباتی جهان نیز باشد. امروزه اینترنت شبکه ای است که همه و همه چیز را به هم متصل می کند، اما سیستم ها و خدمات در حال حاضر از زیرساخت های خصوصی اجرا می شوند. پیشرفت علمی در پشت اینترنت کامپیوتر (Internet Computer)، فناوری Chain Key است که ده ها فناوری پیشرفته مانند اجماع جدید، تولید کلید توزیع شده غیر تعاملی (NI-DKG)، سیستم عصبی شبکه (NNS)، هویت اینترنتی و غیره را در بر می گیرد. فناوری Chain Key شامل مجموعه ای از پروتکل های رمزنگاری است که نودهایی را که کامپیوتر را تشکیل می دهند هماهنگ می کند. این یکی از پیشرفت های اساسی در پشت اینترنت کامپیوتر(Internet Computer) است که به آن امکان می دهد یک کلید عمومی واحد داشته باشد. این یک مزیت بزرگ است زیرا به هر دستگاهی، از جمله ساعت‌های هوشمند و تلفن‌های همراه، اجازه می‌دهد تا صحت مصنوعات را از اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) تأیید کنند. در مقابل، این امر برای بلاک چین های سنتی امکان پذیر نیست. کلید عمومی تنها نوک کوه یخ است: فناوری Chain Key موتوری است که اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) را به حرکت در می آورد و عملکرد آن را امکان پذیر می کند. این امکان اضافه کردن نودگره‌های جدید برای تشکیل زیرشبکه‌های جدید را فراهم می‌کند تا شبکه را بی‌نهایت مقیاس‌پذیرکند. جایگزینی نودهای معیوب یا خراب با نودهای جدید بدون توقف؛ احیای زیرشبکه‌ها حتی اگر تعداد زیادی نود در داخل شکست خورده باشند و ارتقاء یکپارچه پروتکل اینترنت کامپیوتر(Internet Computer) به شبکه اجازه می دهد تا اشکالات را برطرف کند و ویژگی های جدیدی را اضافه کند.