Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
IOTAIRT
0
0
0
IOTA
IOTAUSDT
0
0
0
IOTA

مختصر از ارز آیوتا (IOTA)

  • - ارز دیجیتال آیوتا با نام شناخته شده ی IOTA و نماد اختصاری IOTA در رتبه 114# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز IOTA با قیمت 0.1776868500 تتر و معادل تومانی 10,912 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز آیوتا 3,306,056,194 میباشد.

آیوتا چیست؟

قیمت لحظه ای آیوتا: 0.1776868 دلار

آیوتا (IOTA) یک دفتر کل توزیع شده با یک تفاوت بزرگ است و آن تفوت این است که این ارز در واقع یک بلاک چین نیست. در عوض، فناوری اختصاصی آن به عنوان Tangle شناخته می شود، سیستمی از نودها که تراکنش ها را تایید می کنند. بنیان پشت این پلتفرم می گوید که این ارز سرعت بسیار بیشتری نسبت به بلاک چین های معمولی ارائه می دهد - و ردپایی ایده آل برای اکوسیستم اینترنت اشیا که همیشه در حال گسترش است.

از آنجا که بلاک چین وجود ندارد، ماینر نیز وجود ندارد، و چون ماینر وجود ندارد، هیچ کارمزدی وجود ندارد. بسیاری از شبکه‌های مستقر در صورت تشدید ازدحام شبکه هزینه‌ها را افزایش می‌دهند، اما هدف آیوتا (IOTA) ارائه توان عملیاتی نامحدود با حداقل هزینه است.

با گذشت زمان، هدف آیوتا تبدیل شدن به پلتفرم واقعی برای اجرای تراکنش‌های بین دستگاه‌های اینترنت اشیا است. با توجه به اینکه تخمین ها نشان می دهد که تا سال 2024 ممکن است 20.4 میلیارد دستگاه از این دست وجود داشته باشد، این ارز می تواند به یک تجارت بزرگ تبدیل شود.

تیم پشتیبان آیوتا (IOTA) معتقد است که موارد استفاده بالقوه به اینجا ختم نمی شود. آنها بر این باورند که دفتر کل توزیع شده آنها می تواند هویت دیجیتالی را به همه ارائه دهد، منجر به سیاست های بیمه خودرو شود که مبتنی بر استفاده واقعی است، راه را برای شهرهای هوشمند پیشرفته هموار کند، تجارت جهانی یکپارچه را ارائه دهد و اصالت محصولات را ثابت کند.

این پروژه که در ابتدا با نام Jin شناخته می شد، در سپتامبر 2014 یک فروش جمعی برای این پروژه برگزار شد و این شبکه به طور رسمی در سال 2016 راه اندازی شد.

دارای چهار بنیانگذار است که نام آنها سرگئی ایوانچگلو (Sergey Ivancheglo)، سرگی پوپوف (Serguei Popov)، دیوید سونستبو(David Sønstebø) و دومینیک شینر (Dominik Schiener) است.

به گفته بنیاد آیوتا (IOTA) ، این ارز از زمان راه اندازی اش به سرعت رشد کرده است - و اعضای تیم اکنون در بیش از 25 کشور مستقر هستند.

سونستبو و شینر هر دو مشترکا روسای هیئت مدیره هستند، در حالی که پوپوف یکی از اعضای هیئت مدیره و مدیر تحقیقات بنیاد است.