Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
LTCIRT
0
0
0
LTC
LTCUSDT
0
0
0
LTC

مختصر از ارز لایت کوین (LTC)

  • - ارز دیجیتال لایت کوین با نام شناخته شده ی Litecoin و نماد اختصاری LTC در رتبه 0# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز LTC با قیمت 97.5883382100 تتر و معادل تومانی 6,560,005 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز لایت کوین 73,258,089 میباشد.

لایت کوین چیست؟

قیمت لحظه ای لایت کوین: 97.5883 دلار

لایت کوین (Litecoin) یک ارز رمزنگاری شده جایگزین است که در اکتبر 2011 توسط چارلز "چارلی" لی ایجاد شد. لایت کوین (Litecoin) یک انشعاب از بیت کوین (BTC) است. مانند بیت کوین، لایت کوین (Litecoin) مبتنی بر یک شبکه پرداخت متن باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود. لایت کوین (Litecoin) از نظر جنبه هایی مانند سرعت تولید سریعتر بلاک و استفاده از Scrypt به عنوان طرح اثبات کار با بیت کوین متفاوت است.

این ارز زمانی سومین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار بود.

چارلی لی خالق لایت کوین (Litecoin) ، فارغ التحصیل موسسه فناوری ماساچوست و مهندس سابق گوگل است که در سال 2011 به بیت کوین علاقه مند شد. به گفته لی، وی در اکتبر 2011 ، با پایگاه داده  بیت کوین سرگرم بوده و  احتمالا همه تلاشش این بود که یک فورک از بیت کوین داشته باشد.

لایت کوین (Litecoin) با هدف "نقره" بودن طلای بیت کوین راه اندازی شد. درست همانند بیت کوین، لایت کوین (Litecoin) یک ارز اینترنتی همتا به همتا است. لایت کوین (Litecoin) یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز، متن باز و جهانی است. لی، لایت کوین (Litecoin) را با هدف بهبود کاستی های بیت کوین توسعه داده است.

لایت کوین (Litecoin) طراحی شده تا چهار برابر بیشتر از بیت کوین تولید داشته باشد. با این حال، از آنجا که لایت کوین (Litecoin) برخلاف بیت کوین از Scrypt به عنوان یک الگوریتم اثبات کار استفاده می کند، استفاده از سخت افزارهای استخراج مانند ماینرهای ASIC یا یک ریگ استخراج GPU به قدرت پردازشی بیشتری نیاز دارد.

لایت کوین (Litecoin) از نظر ارزش بازار در بین 20 ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار قرار دارد و تا سپتامبر 2021، بیش از 66 میلیون کوین در گردش داشت.

لایت کوین (Litecoin) از زمان راه اندازی خود چندین ویژگی را برای بهبود سرعت تراکنش های خود بدون به خطر انداختن امنیت و یکپارچگی شبکه اجرا کرده است. که عبارتند از: SegWit ، شبکه لایتنینگ و میمبل ویمبل.