Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
MINAIRT
0
0
0
MINA
MINAUSDT
0
0
0
MINA

مختصر از ارز مینا (MINA)

  • - ارز دیجیتال مینا با نام شناخته شده ی Mina و نماد اختصاری MINA در رتبه 102# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز MINA با قیمت 0.5693214700 تتر و معادل تومانی 34,953 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز مینا 1,122,550,086 میباشد.

مینا چیست؟

قیمت لحظه ای مینا: 0.5693214 دلار

پروتکل مینا (mina) یک "بلاک چین فشرده " است که برای کاهش نیازهای محاسباتی و اجرای موثرتربرنامه های غیرمتمرکز ایجاد شده است. مینا (mina) به عنوان سبک ترین بلاک چین جهان شناخته می شود زیرا اندازه آن به گونه ای طراحی شده است که علی رغم افزایش کاربرد، ثابت بماند. علاوه بر این، از نظر امنیت و عدم تمرکز نیز متعادل باقی می ماند. این پروژه در اکتبر 2020 از پروتکل Coda به مینا (mina) تغییر نام داد.

شبکه مینا (mina) تنها 22 کیلوبایت حجم دارد که در مقایسه با بلاک چین 300 گیگابایتی بیت کوین بسیار کوچک است.

مینا (mina) در نظر دارد تا با راه اندازی یک سیستم پرداخت توزیع شده کارآمد کاربران را قادر ‌سازد تا این پلتفرم را مستقیماً از بلاک جنسیس تأیید کنند. توسعه‌دهندگان شبکه مینا (mina) برای تعریف این پروتکل، از عبارت «Succinct Blockchain» به معنی “بلاک چین فشرده” استفاده می‌کنند.

این پروتکل از استدلال‌های مختصر و غیر تعاملی دانش صفر (zk-SNARKs) استفاده می‌کند، یک مدرک رمزنگاری که به اشخاص امکان می‌دهد تا بدون افشای اطلاعات مذکور، آنها را احراز هویت کند. با این حال، قادر ساختن کاربر برای ردیابی پلتفرم به بلاک جنسیس می تواند در یک شبکه بزرگ غیر عملی باشد. شبکه مینا (mina) به نودهای کامل شبکه این امکان را می‌دهد که بعد از تایید زنجیره، آن را با الگوریتم zk-SNARK که مانند یک عکس فوری از هر بلاک عمل می‌کند، جایگزین کنند.

مینا (mina) نام پروتکل بومی مینا (mina) که به عنوان یک کوین سودمند و یک وسیله مبادله عمل می کند.

مینا (mina) از نظر نحوه انجام تراکنش ها شبیه بیت کوین است، اما از مدل حساب مورد استفاده در اتریوم نیز استفاده می کند.

فرآیند پردازش تراکنش ها در مینا (mina) با شروع یک تراکنش توسط کاربر شروع می شود، پس از آن معامله به mempool می رود، مجموعه ای از تراکنش های معتبر اما تایید نشده.

در مرحله بعد، اسنارکرها با ایجاد اثبات یا SNARKS کار را به دست می گیرند. این فرآیند با انتخاب یک تولیدکننده بلوک (BP) برای بسته‌بندی تراکنش‌ها در یک بلوک دنبال می‌شود.

سپس، BP یک SNARK را طبق قوانین موجود در مکانیسم اجماع انتخاب می کند.

گفتنی است، مینا (mina) اولین وسیله مبادله کاملا ضد سانسور است که هدف آن کارآمدتر کردن سیستم‌های پرداخت سنتی است. شبکه مینا (mina) حجم ثابت و بسیار کمی دارد؛ به همین دلیل هر کاربری می‌تواند اعتبار دفتر کل را مورد تایید قرار دهد.