Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
STXIRT
0
0
0
STX
STXUSDT
0
0
0
STX

مختصر از ارز استکس (STX)

  • - ارز دیجیتال استکس با نام شناخته شده ی Stacks و نماد اختصاری STX در رتبه 37# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز STX با قیمت 2.0868842200 تتر و معادل تومانی 123,701 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز استکس 1,460,281,735 میباشد.

استکس چیست؟

قیمت لحظه ای استکس: 2.08688 دلار

استکس (Stacks) یک راه حل بلاک چین لایه 1 است که برای آوردن قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) به بیت کوین (BTC) طراحی شده است. این قراردادهای هوشمند بدون تغییر هیچ یک از ویژگی‌هایی که آن را بسیار قدرتمند می‌کند - از جمله امنیت و ثبات آن، به بیت‌کوین آورده می‌شوند.

این برنامه های غیر متمرکز باز و ماژولار هستند، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند بر روی برنامه های یکدیگر ساخت و ساز کنند تا ویژگی هایی را تولید کنند که به سادگی در یک برنامه معمولی امکان پذیر نیست. از آنجایی که استکس (Stacks) از بیت‌کوین به عنوان لایه پایه استفاده می‌کند، هر آنچه در شبکه اتفاق می‌افتد بر روی پرمصرف‌ترین و مطمئن‌ترین بلاک چین در حال کار یعنی بیت‌کوین مستقر می‌شود.

این پلتفرم از توکن Stacks (STX) پشتیبانی می‌کند که برای تقویت اجرای قراردادهای هوشمند، پردازش تراکنش‌ها و ثبت دارایی‌های دیجیتال جدید در بلاک چین استکس 2.0Stacks  استفاده می‌شود.

این پلتفرم قبلاً با نام Blockstack شناخته می‌شد، اما در سه ماهه چهارم سال 2020 به استکس (Stacks) تغییر نام داد تا "اکوسیستم و پروژه متن باز را از Blockstack PBC جدا کند" یعنی شرکت سازنده پروتکل‌های اصلی.

استکس (Stacks) در ابتدا توسط طیف وسیعی از صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر برجسته، از جمله Y Combinator، Digital Currency Group و Winklevoss Capital تامین می شد. استکس Stacks توسط Blockstack PBC که دفتر مرکزی آن در نیویورک است، توسعه یافته است.

Blockstack PBC اکنون تحت نام Hiro Systems PBC فعالیت می کند و به طیف گسترده ای از شرکت ها می پیوندد که بر روی پلتفرم استکس (Stacks) ساخته شده اند.

Blockstack PBC توسط Muneeb Ali و Ryan Shea تاسیس شد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه پرینستون با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در علوم کامپیوتر، مونیب علی در سال 2013 شرکت استکس Stacks را تأسیس کرد و هنوز هم به عنوان مدیرعامل Hiro Systems PBC با این پلتفرم کار می کند.

رایان شی (Ryan Shea)، دومین بنیانگذار این پلتفرم نیز بین سال های 2013 و 2018، قبل از خروج از پروژه برای دنبال کردن سرمایه‌گذاری‌های دیگر - از جمله تأسیس یک استارت‌آپ فناوری جدید که در حال حاضر به صورت مخفیانه کار می‌کند، به عنوان یکی از مدیران عامل خدمت کرد. قبل از نقش خود در استکس (Stacks) ، شی به عنوان یک مهندس نرم افزار کار می کرد.

چه چیزی استکس (Stacks) را منحصر به فرد می کند؟

به نظر می‌رسد استکس (Stacks) آنچه که بیت‌کوین را بسیار قدرتمند می‌کند، دریافت می‌کند و آن را با قابلیت‌های اضافی، بدون نیاز به فورک کردن یا تغییر بلاک چین اصلی بیت‌کوین، گسترش می‌دهد.

استکس (Stacks) این کار را با اتصال مستقیم به بلاک چین بیت کوین از طریق مکانیسم اجماع اثبات انتقال (PoX) انجام می دهد، که ماینرها را وادار می کند برای ضرب توکن های استکس Stacks (STX) جدید بیت کوین پرداخت کنند. علاوه بر این، دارندگان توکن STX استکس (Stacks) می‌توانند توکن‌های خود را برای کسب بیت‌کوین به‌عنوان پاداش استیک کنند.