Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
USDTIRT
0
0
0
USDT

مختصر از ارز تتر (USDT)

  • - ارز دیجیتال تتر با نام شناخته شده ی Tether و نماد اختصاری USDT در رتبه 3# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز USDT با قیمت 0.9997628900 تتر و معادل تومانی 60,998 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز تتر 112,891,354,602 میباشد.

تتر چیست؟

قیمت لحظه ای تتر: 0.9997628 دلار

تتر (Tether) از نظر ارزش بازار سومین ارز رمزنگاری شده بزرگ در جهان است. تتر (Tether) یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر بلاک چین است که با ارزهای سنتی مانند دلار، یورو یا ین ژاپن که در یک حساب بانکی تعیین شده نگهداری می شوند، پشتیبانی می شود. توکن های بومی شبکه تتر (Tether) ، تحت نماد USDT معامله می شوند.

همچنین باید عنوان کرد که تتر (Tether) نوعی استیبل کوین است که هدفش ثابت نگه داشتن ارزش ارزهای رمزنگاری شده است و این درست در تضاد با نوسانات گسترده ای است که در قیمت سایر ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (Eth) مشاهده شده است. این امر به این ارز رمزنگاری شده اجازه می دهد تا به عنوان یک وسیله مبادله و ذخیره ارزش مورد استفاده قرار گیرد.

تتر (Tether) در ژوئیه 2014 با عنوان ریل کوین (Realcoin) راه اندازی شد و در نوامبر توسط Tether Ltd. ، شرکتی که مسئول حفظ ذخایر ارز فیات است، به تتر (Tether)تغییر نام داد. و معاملات خود را در فوریه 2015 آغاز کرد.

بر اساس بررسی CryptoCompare ارائه دهنده داده های بازار ارزهای رمزنگاری شده در فوریه 2021 ، 57 درصد از کل معاملات بیت کوین با USDT.4 انجام شده است و می توان عنوان کرد که تتر (Tether) همچنان منبع اصلی نقدینگی برای بازار ارزهای رمزنگاری شده می باشد.

در نوامبر 2017 ، 31 میلیون دلار تتر (Tether) به سرقت رفت و در واکنش به این سرقت، تتر (Tether) مبادلات USDT را متوقف کرده و اعلام کرد: نرم افزار جدیدی برای راه اندازی یک هارد فورک از تتر (Tether) ارائه خواهد کرد. همچنین یک احضاریه از سوی کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده به تتر (Tether) در تاریخ 6 دسامبر 2017 ارسال شد.

گفتنی است؛ تتر (Tether) برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال مفید است زیرا راهی برای جلوگیری از نوسانات شدید سایر ارزهای رمزنگاری شده ارائه می دهد. علاوه بر این، داشتن تتر (Tether) (برخلاف دلار آمریکا) کارمزدهای معاملات و تاخیرهایی را که حین تراکنش به وجود می آید را را حذف می کند.

توکن های تتر (Tether) را می توان در صرافی ارزهای دیجیتال معروف مانند Binanace ، CoinSpot ، BitFinex و Kraken معامله کرد.

تتر (Tether) اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای ارز دیجیتال است. سایر استیبل کوین ها شامل True USD (TUSD) ، Pazos Standard (PAX) و USD Coin (USD) می باشد.