Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
XLMUSDT
0
0
0
XLM
XLMIRT
0
0
0
XLM

مختصر از ارز استلار (XLM)

  • - ارز دیجیتال استلار با نام شناخته شده ی Stellar و نماد اختصاری XLM در رتبه 31# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز XLM با قیمت 0.0915673300 تتر و معادل تومانی 5,630 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز استلار 29,116,684,686 میباشد.

استلار چیست؟

قیمت لحظه ای استلار: 0.0915673 دلار

به بیان ساده، استلار (Stellar) یک شبکه باز است که امکان جابجایی و ذخیره پول را فراهم می کند. هنگامی که در جولای 2014 منتشر شد، یکی از اهداف آن افزایش شمول مالی برای افراد بدون حساب بانکی بود - اما خیلی زود، اولویت های آن به کمک شرکت های مالی برای ارتباط با یکدیگر از طریق فناوری بلاک چین تغییر کرد.

توکن بومی این شبکه یعنی لومنز (lumens) ، به عنوان پلی عمل می کند که خرید و فروش دارایی ها در مرزها را کمتر هزینه می کند. هدف همه اینها به چالش کشیدن ارائه دهندگان پرداخت موجود است که اغلب هزینه های بالایی را برای خدمات مشابه دریافت می کنند.

شایان ذکر است که استلار (Stellar) در اصل بر اساس پروتکل Ripple Labs ساخته شده بود. این بلاک چین در نتیجه هارد فورک ایجاد شد و کد آن بعدا بازنویسی شد.

جد مک کالب استلار (Stellar)را به همراه جویس کیم که ریگل را در سال 2013 به دلیل اختلاف نظر در مورد جهت آینده شرکت ترک مرده بود، راه اندازی کرد.

مک کالب در توضیح منطق استلار (Stellar) در سپتامبر 2020 به CoinMarketCap گفت: "کل طرح اولیه استلار (Stellar) این است که شما می توانید ارزهای فیات و انواع دیگر ارزش ها را به صورت موازی با یکدیگر و دارایی های رمزنگاری شده داشته باشید. این یک امر برای هدایت این ارز رمزنگاری شده به سوی پذیرش عمده است.

هدف مک کالب این است که اطمینان حاصل کند که استلار (Stellar) می تواند راهی برای انتقال فیات خود به رمزنگاری به افراد ارائه دهد - و اصطکاکی را که معمولاً مردم هنگام ارسال پول به سراسر جهان تجربه می کنند از بین ببرد.

او در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد اجرایی استلار (Stellar) و همچنین یکی از بنیانگذاران بنیاد توسعه استلار (Stellar) فعالیت می کند.

چه چیزی استلار (Stellar) را منحصر به فرد می‌کند؟

کارمزدها برای بسیاری از افراد بسیار اهمیت دارد. با این حال، کارمزدهای زیاد هنگام پرداخت های برون مرزی فقط منحصر به راه حل های پرداخت مبتنی بر فیات مانند PayPal نیست-کارمزد تراکنش ها در بیت کوین و اتریوم نیز به دلیل ازدحام در بلاک چین با افزایش روبرو بوده است.

استلار (Stellar) منحصر به فرد است زیرا هر تراکنش آن فقط 0.00001 XLM هزینه دارد. با توجه به اینکه یک واحد از این ارز رمزنگاری شده در زمان نگارش این مقاله تنها چند سنت هزینه دارد، این امر به شما اطمینان می دهد که کاربران بیشتر پول خود را پس انداز کنند.

تعداد کمی از پروژه های بلاک چین موفق شده اند با شرکت های بزرگ فناوری و شرکت های فناوری اطلاعات مشارکت داشته باشند. چند سال پیش ، Stellar و IBM برای راه اندازی World Wire با هم همکاری کردند ، پروژه ای که به موسسات مالی بزرگ اجازه می داد تا تراکنش های خود را به شبکه استلار (Stellar) ارسال کنند.