Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
XRPIRT
0
0
0
XRP
XRPUSDT
0
0
0
XRP

مختصر از ارز ریپل (XRP)

  • - ارز دیجیتال ریپل با نام شناخته شده ی XRP و نماد اختصاری XRP در رتبه 7# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز XRP با قیمت 0.4881107600 تتر و معادل تومانی 29,967 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز ریپل 55,618,185,850 میباشد.

ریپل چیست؟

قیمت لحظه ای ریپل: 0.4881107 دلار

ریپل (Ripple) یک شبکه انتقال پول است که برای پاسخگویی به نیازهای صنعت خدمات مالی طراحی شده است.ریپل (XRP) ، یک ارز رمزنگاری شده می باشد که برای کار در شبکه ریپل (Ripple) طراحی شده است و در بین پنج ارز رمزنگاری شده برتر از نظر سرمایه بازار فهرست شده است.

ریپل (Ripple) در حال حاضر با کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار (SEC) دچار مشکلات حقوقی است، اگرچه این امر به سختی مانع از افزایش ارزش ریپل (Ripple) با سایر ارزهای رمزنگاری شده می شود.

ریپل (Ripple) یک سیستم تسویه حساب پرداخت ها و شبکه مبادله ارز است که می تواند تراکنش ها را در سراسر جهان پردازش کند. ریپل (Ripple) به عنوان یک عامل قابل اعتماد بین دو طرف در یک معامله عمل می کند زیرا این شبکه می تواند به سرعت تأیید کند که آیا مبادله به درستی انجام شده است یا نه. ریپل (Ripple) می تواند مبادلات با انواع ارزهای فیات، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین(BTC) و حتی کالاهایی مانند طلا را تسهیل کند.

پت وایت (Pat White)، مدیرعامل Bitwave می گوید: " ریپل (Ripple) از ابتدا طراحی شد تا اساساً جایگزینی برای SWIFT [شبکه پیشرو انتقال پول] یا موسسات مالی اصلی باشد."

هر زمان که کاربران با استفاده از این شبکه تراکنش خود را انجام می دهند،  تنها مقدار ناچیزیXRP  را به عنوان کارمزد تراکنش می پردازند.

ال لی (El Lee)، عضو هیئت مدیره Onchain Custodian می گوید: "هزینه استاندارد برای انجام معاملات در ریپل Ripple) 0.00001 XRP)  تعیین شده است ، که در مقایسه با هزینه های هنگفتی که بانک ها برای انجام پرداخت های بین المللی دریافت می کنند ، بسیار ناچیز است." در اواخر آوریل 2021 ، قیمت ریپل(Ripple) XRP برای هر توکن 1.38 دلار بود ، به این معنی که هزینه تراکنش فقط 0.0000138 دلار است.

ریپل (Ripple) یک ارز رمزنگاری شده است که از XRP Ledger استفاده می کند، یک بلاک چین است که توسط جد مک کالب، آرتور بریتو و دیوید شوارتز طراحی شده است. مک کالب و بریتو را تاسیس کردند و از ریپل (Ripple) برای تسهیل معاملات در شبکه استفاده کردند. شما می توانید ریپل (Ripple) را به عنوان یک سرمایه گذاری، یک کوین برای مبادله با سایر ارزهای رمزنگاری شده یا به عنوان راهی برای تأمین مالی معاملات در شبکه ریپل (Ripple) خریداری کنید.

مزایای ریپل (Ripple)

تسویه سریع: تأیید تراکنش فوق العاده سریع است. به طور کلی چهار تا پنج ثانیه طول می کشد.

هزینه های بسیار کم هزینه: تکمیل تراکنش در شبکه ریپل (Ripple) فقط 0.0001 XRP است، کسری کوچک از یک پنی با نرخ فعلی.

شبکه مبادله همه کاره شبکه ریپل (Ripple) نه تنها تراکنش ها را با استفاده از XRP پردازش می کند، بلکه می تواند برای سایر ارزهای فیات، ارزهای رمزنگاری شده و کالاها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

برای موسسات مالی بزرگ نیز قابلیت کاربرد دارد. شرکتهای بزرگ همچنین می توانند از ریپل (Ripple) به عنوان یک بستر معامله استفاده کنند. Santandar ، Axis Bank و Yes Bank نیز از این شبکه استفاده می کنند و این امر نشان دهنده این است که این پلتفرم در حال حاضر بازار نهادی بیشتری نسبت به اکثر ارزهای رمزنگاری شده دارد.

معایب ریپل (Ripple)

تا حدودی متمرکز است. با وجود اینکه یکی از دلایلی که باعث محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده است، عدم تمرکز آنها و کنترل بانک ها و دولت های بزرگ است.

منبع بزرگ XRP از پیش استخراج شده. اگرچه بیشتر عرضه ریپل (Ripple) که در گردش نیست در سپرده ذخیره می شود ، اما ممکن است مقادیر زیادی در زمان های نامناسب معرفی شود، که می تواند بر ارزش XRP تأثیر بگذارد.

اقدام اخیر SEC علیه XRP. در سال 2020 ، SEC علیه ریپل (Ripple) شکایت کرد و گفت که از آنجا که می تواند زمان انتشار XRP را تعیین کند، شرکت باید آن را به عنوان یک اوراق بهادار ثبت کند. تا زمانی که این مشکل حل نشود، می تواند استفاده نهادی از این سیستم را کُند کند. در نتیجه چندین صرافی نیز فهرست XRP را متوقف کرده اند.