Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
XTZIRT
0
0
0
XTZ
XTZUSDT
0
0
0
XTZ

مختصر از ارز تزوس (XTZ)

  • - ارز دیجیتال تزوس با نام شناخته شده ی Tezos و نماد اختصاری XTZ در رتبه 89# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز XTZ با قیمت 0.9248488600 تتر و معادل تومانی 54,759 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز تزوس 981,666,643 میباشد.

تزوس چیست؟

قیمت لحظه ای تزوس: 0.9248488 دلار

تزوس (Tezos) یک شبکه بلاک چین است که بر اساس قراردادهای هوشمند طراحی شده است، به گونه ای که چنئان شبیه اتریوم نیست. با این حال، یک تفاوت بزرگ وجود دارد: تزوس (Tezos) قصد دارد زیرساخت های پیشرفته تری را ارائه دهد - به این معنی که می تواند با گذشت زمان تکامل یافته و بهبود یابد بدون اینکه هیچ خطر هارد فورکی وجود داشته باشد. این چیزی است که بیت کوین و اتریوم از زمان ایجادشان متحمل آسیب هایی شده اند. افرادی که تزوس (Tezos) دارند می توانند به پیشنهادات ارتقاء پروتکل که توسط توسعه دهندگان تزوس ارائه شده است، رای دهند.

این پلتفرم متن باز خود را "امن، قابل ارتقا و ماندگار" می داند-و می گوید زبان قرارداد هوشمند آن دقت لازم را برای موارد استفاده با ارزش بالا ارائه می دهد. به گفته تزوس (Tezos) ، رویکرد آن به این معنی است که از آینده محافظت می کند و "تا مدتها به روز خواهد ماند"، به این معنی که می تواند تحولات فناوری بلاک چین را در بر بگیرد.

فناوری زیر بنای تزوس (Tezos) برای اولین بار در یک وایت پیپر ارائه شد که در سپتامبر 2014 منتشر شد. پس از یک سری تاخیرها، شبکه اصلی تزوس (Tezos)چهار سال بعد راه اندازی شد.

آرتور بریتمن (Arthur Breitman) مردی بود که وایت پیپر تزوس (Tezos) را نوشت - و همانند ساتوشی ناکاموتو، آثار خود را با نام مستعار L. M. Goodman نوشت. او عنوان کرد که یکی از بزرگترین شکست های بیت کوین، نبود یک فرآیند حکمرانی بودو همچنین این واقعیت که توکن های جدید از طریق این بلاک چین صادر نمی شوند.

او و همسرش کاتلین استارتاپی به نام Dynamic Ledger Solutions تاسیس کردند که وظیفه آن نوشتن کدی بود که پروتکل تزوس (Tezos)را پشتیبانی می کرد. این شرکت متعاقباً توسط بنیاد تزوس خریداری شد تا اطمینان حاصل شود که دارای تمام حقوق مالکیت معنوی مربوط به شبکه است.

چه چیزی تزوس (Tezos) را منحصر به فرد می‌کند؟

گفتنی است؛ اگرچه استیکینگ در بلاک چین ها رایج است، اما تزوس (Tezos) در این فرآیند پیچیدگی خاصی دارد. شرکت کنندگان می توانند از طریق "بیکینگ" در اداره شبکه مشارکت کنند، جایی که آنها به طور موثر 8000 XTZ را به اشتراک می گذارند و این یک انگیزه مالی برای صادقانه عمل کردن ایجاد می کند.

سپس بیکرها وظیفه دارند در مورد تغییرات پیشنهادی در کد بلاک چین در یک روش چهار مرحله ای که تقریباً 23 روز به طول می انجامد، رای دهند. پیشنهاداتی که از سوی اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان پشتیبانی می شود، به مدت 48 ساعت بر روی شبکه آزمایشی قرار می گیرند و در صورت حمایت اکثریت فوق، به طور کامل اجرا می شود.