Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
ZECIRT
0
0
0
ZEC
ZECUSDT
0
0
0
ZEC

مختصر از ارز زد کش (ZEC)

  • - ارز دیجیتال زد کش با نام شناخته شده ی Zcash و نماد اختصاری ZEC در رتبه 168# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز ZEC با قیمت 20.2263134100 تتر و معادل تومانی 1,266,144 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز زد کش 16,328,269 میباشد.

زد کش چیست؟

قیمت لحظه ای زد کش: 20.2263 دلار

زد کش (Zcash) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن تمرکز دارد. این ارز دیجیتال از فناوری اثبات دانش صفر zk-SNARK استفاده می‌کند که به نودهای شبکه اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را بدون افشای هیچ گونه اطلاعات حساسی درباره آن تراکنش‌ها تأیید کنند.

بر خلاف یک سوء تفاهم رایج، اکثر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، از جمله بیت کوین (BTC)، ناشناس نیستند، در حالی که آنها به صراحت هویت کاربران خود را فاش نمی کنند، هر کاربر آدرس یا آدرس عمومی خود را دارد که از طریق روش های علم داده و بلاک چین می توان آنها را ردیابی کرد.

از سوی دیگر، تراکنش‌های زد کش (Zcash) نیز از طریق یک بلاک چین عمومی منتقل شوند، اما برخلاف ارزهای رمزنگاری شده ، تراکنش‌های زد کش (Zcash) به‌طور پیش‌فرض آدرس‌های ارسال و دریافت یا مبلغ ارسالی را نشان نمی‌دهند. با این حال، گزینه ای برای افشای این داده ها به منظور حسابرسی وجود دارد.

زد کش (Zcash) اولین بار در 28 اکتبر 2016 منتشر شد و در ابتدا بر مبنای کدهای بیت کوین بود.

زد کش (Zcash) در سال 2016 توسط زوکو ویلکاس (Zooko Wilcox)، متخصص امنیت رایانه سایفرپانک و کارآفرین تأسیس شد. او همچنین بنیانگذار شرکت انتفاعی کوی  الکترونیکی (ECC) است که توسعه زد کش (Zcash) را مدیریت می کند.

Wilcox-O'Hearn بیش از 25 سال از عمر خود را را در صنعت رمزنگاری و امنیت اطلاعات گذرانده است و در تعدادی از پروژه‌ها از جمله شرکت پول الکترونیکی منحل شده DigiCashو غیره مشارکت داشته است.

او همچنین Least Authority Enterprises را تأسیس کرد، یک شرکت فناوری که بر بهبود امنیت دیجیتال و حفظ حقوق اساسی حریم خصوصی متمرکز بود و تابع هش رمزنگاری BLAKE3 را اختراع کرد.

چه چیزی زد کش (Zcash) را منحصر به فرد می کند؟

مزیت اصلی زد کش (Zcash) در ناشناس بودن اختیاری آن نهفته است، که اجازه می دهد تا سطحی از حریم خصوصی را در در اختیار داشته باشید که از طریق سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم ندارید.

تراکنش های زد کش (Zcash) را می توان به دو صورت ارسال کرد: شفاف و محافظت شده. تراکنش‌های شفاف تقریباً مانند بیت‌کوین عمل می‌کنند، که زد کش (Zcash) در اصل مبتنی بر کد آن بود: آنها بین آدرس‌های عمومی ارسال می‌شوند و در یک دفتر کل عمومی تغییرناپذیر (بلاک چین) ثبت می‌شوند. تمام اطلاعات ضروری در مورد این تراکنش ها به صورت آنلاین در دسترس همه است، از جمله آدرس های ارسال و دریافت و مبلغ ارسال شده.