Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
ZRXIRT
0
0
0
ZRX
ZRXUSDT
0
0
0
ZRX

مختصر از ارز صفر ایکس (ZRX)

  • - ارز دیجیتال صفر ایکس با نام شناخته شده ی 0x و نماد اختصاری ZRX در رتبه 173# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز ZRX با قیمت 0.3571006900 تتر و معادل تومانی 21,965 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز صفر ایکس 847,496,055 میباشد.

صفر ایکس چیست؟

قیمت لحظه ای صفر ایکس: 0.3571006 دلار

زیرو ایکس (0x) یک پروتکل زیربنایی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی توکن‌های ERC20 و سایر دارایی‌ها را در بلاک چین اتریوم بدون تکیه بر واسطه‌های متمرکز مانند صرافی‌های ارزهای دیجیتال سنتی معامله کنند.

زیرو ایکس (0x) با استفاده از مجموعه قراردادهای هوشمند متن باز و قابل کنترل عمومی که با همکاری یکدیگر یک پروتکل معاملاتی انعطاف پذیر و کم اصطکاک تولید می کنند که توسعه دهندگان می توانند به راحتی در محصولات خود مورد استفاده قرار دهند تا به قابلیت مبادله غیرمتمرکز دست پیدا کنند.

این پروتکل توسط یک توکن یوتیلیتی ERC20 به نام ZRX تغذیه می شود. زیرو اکس کارمزدی نداشته و رایگان است و می‌توانید بدون داشتن محدودیت، توکن ERC20 را مبادله کنید. زبان برنامه‌نویسی این پروتکل Solidity است.

در سال 2019، زیرو ایکس (0x) از بازنگری توکن ZRX خبر داد و قابلیت‌های بیشتری را اضافه کرد و به دارندگان ZRX اجازه داد سهام خود را به یک بازارساز واگذار کنند تا ضمن حفظ ظرفیت رای خود، پاداش‌ کسب کنند.

زیرو ایکس (0x) در سال 2016 توسط ویل وارن (Will Warren) و امیر بندعلی (Amir Bandeali) تاسیس شد. این دو بنیانگذار به خدمت به این پلتفرم ادامه می دهند و ویل وارن به عنوان مدیرعامل زیرو ایکس (0x) مشغول به غعالیت است در حالی که امیر بندعلی مدیر ارشد فناوری این پلتفرم است.

این پلتفرم پس از یک عرضه اولیه سکه موفق (ICO) در سال 2017 راه اندازی شد که طی آن در مجموع 24 میلیون دلار با حمایت شرکت های سرمایه گذاری برجسته از جمله Polychain Capital، Pantera Capital و FBG Capital جمع آوری کرد.

چه چیزی زیرو ایکس (0x)را منحصر به فرد می کند؟

برخلاف بسیاری از پروتکل‌های مبادلاتی غیرمتمرکز اتریوم، زیرو ایکس (0x) از توکن‌های قابل تعویض (ERC20) و غیرقابل تعویض (ERC-723) پشتیبانی می‌کند. این بدان معناست که می‌توان از آن برای تجارت بدون مجوز طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها استفاده کرد و به دارندگان راهی برای خرید، فروش و مبادله اکثریت قریب به اتفاق دارایی‌های اتریوم از طریق بیش از ده‌ها اپلیکیشن مختلف داد.

پروتکل زیرو ایکس (0x) را می توان در طیف گسترده ای از موارد استفاده کرد، از جمله بازارهای به سبک eBay برای کالاها و خدمات دیجیتال، میزهای معاملاتی OTC، عملکرد تبادل برای پروتکل های DeFi و صرافی های غیرمتمرکز قدیمی.