Arzfi-Exchange-Crypto
بازار معامله
بازار
آخرین قیمت
پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت
بالاترین ترین قیمت ۲۴ ساعت
حجم معاملات در ۲۴ ساعت
BTCIRT
0
0
0
BTC
BTCUSDT
0
0
0
BTC

مختصر از ارز بیت کوین (BTC)

  • - ارز دیجیتال بیت کوین با نام شناخته شده ی Bitcoin و نماد اختصاری BTC در رتبه 1# بازار قرار دارد.
  • - هر واحد ارز BTC با قیمت 67053.0295975000 تتر و معادل تومانی 4,007,958,056 معامله میشود.
  • - تعداد واحد های در گردش ارز بیت کوین 19,727,881 میباشد.

بیت کوین چیست؟

قیمت لحظه ای بیت کوین: 67053.02 دلار

بیت کوین (Bitcoin) یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که در ژانویه 2009 ایجاد شد. این ارز دیجیتال از ایده هایی که در وایت پیپری که توسط فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو منتشر شده است، پیروی می کند.  گفتنی است؛ هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز مشخص نشده است.

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در ابتدا 0 دلار بود و بیشتر بیت کوین ها از طریق استخراج به دست می آمدند، که فقط به دستگاه های نسبتاً قوی (به عنوان مثال رایانه شخصی) و نرم افزار استخراج نیاز داشت. اولین معامله تجاری شناخته شده بیت کوین (Bitcoin) در 22 مه 2010 رخ داد، زمانی که یک برنامه نویس به نام Laszlo Hanyecz  بیت کوین (Bitcoin) را برای خرید دو پیتزا 10،000 بیت کوین (Bitcoin) پرداخت کرد. اما اگر بخواهیم قیمت این دو پیتزا را با قیمت امروز بیت کوین (Bitcoin) در نظر بگیریم باید بگوییم که قیمت این دو پیتزا این پیتزا 478 میلیون دلار است. این رویداد اکنون به عنوان "روز پیتزا بیت کوین" (Bitcoin) شناخته می شود. در جولای 2010 ، اولین معامله بیت کوین (Bitcoin) آغاز شد و قیمت بیت کوین (Bitcoin) از 0.0008 دلار تا 0.08 دلار در آن زمان متغیر بود.

با این حال، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین (Bitcoin) است، او کلید هشدار شبکه و کنترل مخزن کد را به گاوین آندرسن (Gavin Andresen)، که بعداً توسعه دهنده اصلی بنیاد بیت کوین (Bitcoin) شد، تحویل داد. در طول این سالها افراد زیادی به واسطه آسیب پذیری ها و افزودن ویژگی های جدید به بهبود نرم افزار این ارز رمزنگاری شده کمک کرده اند.

همچنین باید عنوان کرد که بیت کوین (Bitcoin) یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که همه معاملات مستقیماً بین شرکت کنندگان، بدون نیاز به هیچ واسطه ای انجام می شود. طبق گفته خود ناکاموتو،

بیت کوین (Bitcoin)  ایجاد شدI تا اجازه دهد "پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به موسسه مالی ارسال شود."

بیت کوین (Bitcoin) نسبت به مکانیسم های پرداخت آنلاین سنتی، وعده هزینه تراکنش کمتری را ارائه می دهد و برخلاف ارزهای منتشر شده توسط دولت، توسط یک مقام غیر متمرکز اداره می شود. بیت کوین (Bitcoin) به عنوان نوعی ارز رمزنگاری شده شناخته می شود زیرا از رمزنگاری برای حفظ امنیت آن استفاده می شود. هیچ بیت کوین (Bitcoin) فیزیکی در دنیا وجود ندارد و موجودی های آن در دفتر کل توزیع شده نگهداری می شود که همه به آن به صورت شفاف دسترسی دارند.

تمام تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) توسط حجم عظیمی از قدرت محاسباتی از طریق فرآیندی موسوم به "استخراج" تأیید می شوند. بیت کوین (Bitcoin) توسط هیچ بانک یا دولتی صادر نشده و توسط آنها پشتیبانی نمی شود و همچنین یک بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک کالا، ارزشمند نیست. بیت کوین (Bitcoin) با وجود اینکه در اکثر نقاط جهان خرید و فروش قانونی ندارد، اما  بسیار محبوب است و باعث راه اندازی صدها ارز رمزنگاری شده دیگر شده است که در مجموع از آنها به عنوان آلت کوین یاد می شود. بیت کوین (Bitcoin) معمولاً هنگام معامله تحت عنوان "BTC" شناخته می شود.